Van de NBG-nieuwsrubriek is tevens een RSS-feed beschikbaar.
Bijbelmuseum wordt best gewaardeerd
Het Statenbijbelmuseum in Leerdam is het meest gewaardeerde toeristische uitstapje van dit jaar. Gisteren won het museum met ruim achthonderd stemmen een internetstemming op Dagjeweg.nl, een website waar de bezoekers cijfers kunnen geven aan tips voor dagjes uit en korte vakanties.
Kort voordat de verkiezing werd gesloten, gistermiddag, leek het Statenbijbelmuseum achter het net te vissen. Familiepark Oikos stond lange tijd op de eerste plaats, op de voet gevolgd door wetenschapscentrum NEMO in Amsterdam. Uiteindelijk won het Bijbelmuseum met negen stemmen verschil. Oikos werd tweede, NEMO derde.
Eigenaar Wim van 't Zelfde is enthousiast. ,,Deze prijs komt totaal onverwacht. Dat in deze tijden van ontkerkelijking een Bijbelmuseum deze prijs krijgt, is niet direct logisch.''
,,We hadden briefjes voor de bezoekers gemaakt, met de vraag of ze op ons wilden stemmen als ze tevreden waren. Dat hebben ze gedaan'', zegt Van 't Zelfde. Hoeveel bezoekers hij opgeroepen heeft, weet hij niet. ,,Dat houd ik niet bij.''
Een jaar geleden opende hij het museum, waarin hij zijn collectie Statenbijbels laat zien. In vijftig jaar verzamelde hij honderden exemplaren, waarvan een aantal bijzondere en een groot aantal geïllustreerde Bijbels. Van 't Zelfde verkocht zijn huis om het museum op te kunnen zetten.
Door de verkiezing hoopt Van 't Zelfde meer bezoekers te trekken. Dat lijkt al te lukken: ,,Net belde de christelijke ouderenbond om een groepsreservering te maken. Zij hadden gezien dat het Statenbijbelmuseum een goede beoordeling heeft op internet.''
Bron: Nederlands Dagblad
De website van het museum: http://www.statenbijbelmuseum.nl/.



NBG-pagina op Facebook